Мобільний шпіонаж

 Доброго дня відвідувачі порталу!
Сьогодні поговоримо про справжню ціну безкоштовного програмного забезпечення, яке ми завантажуємо з мережі та встановлюємо на власних Android-фонах.
Після здійснення покупки нового телефону з OS Android (операційна система) поспішаємо відвідати PLAY MARKET та «зафарширувати» девайс десятками потрібних та непотрібних (які може колись стануть у нагоді) додатків: від розважальних (ігри, соціалки), до системних утилітів. І що приваблює найбільше: можливість використовувати їх абсолютно вільно. Пам’ятаю себе після першого відвідування «Плей маркету»: так напакував смартфон різноманітними додатками, через що довелося робити «хард ресет» — повне стирання памя’ті пристрою та повернення до заводських налаштувань).
Звісно, є багато цікавих та дійсно необхідних додатків. Для прикладу, GPS-трекери, що стануть у нагоді під час походів у гори чи по гриби, різні органайзери, навігатори, інформатори та помічники. Однак, погодьтеся: є такі додатки, які ви встановили, використали 1-2 рази й забули про них.
Зайшовши на форум 4pda.ru, знайшов цікавий додаток «LBE Security» китайського виробництва. Зазначена програма поєднує в собі антивірус, фаєрвол, анти-спам, чорний список, тобто є потужним комплексом безпеки Android-пристрою. Серед великого переліку можливостей є функція ручного контролю доступу додатків до ресурсів телефону. Після встановлення «LBE Security», активації функції ручного контролю дозволів та декількох днів тестування, я був вражений від процесів і операцій, які відбувались в системі пристрою. Зокрема, здавалося б нічим не підозрілий додаток «Анекдоти» намагався отримати доступ до телефонної книги, історії дзвінків, sms та місця знаходження (GPS та GSM кординатів). До речі, у списку таких додатків були й ті, про які давно забув і використовував останній раз більше місяця.
Нещодавно на закритому форумі наткнувся на досить цікавий інтернет-ресурс, який використовуючи інформацію, отриману вищеописаним способом, реально, правда не безоплатно, надає можливість по номеру телефону встановити його власника, а також геолокацію. Я не пошкодував певної суми, щоб перевірити декілька номерів і отримав позитивний результат майже по всіх абонентах, які використовують пристрої з OS Android.
З міркувань безпеки, а також недопущення масового порушення конституційних прав громадян назву самого ресурсу не вказуватиму.

Тому, шановні власники Android-фонів, якщо ви не хочете, щоб в один прекрасний день до Вас зателефонували і попросили певну суму за те, щоб не надавати вашу sms-переписку дружині чи чоловікові, раджу звертати увагу на дозволи, які ви надаєте додаткам перед встановленням, а також джерела походження таких додатків.
Для повного розуміння рекомендую подивитись документальний фільм «Terms and Conditions May Apply». Англійською мовою, але є версія з субтитрами.

!!!!  Не раджу Вам у пошуках неназваного мною ресурсу користуватися шахрайськими сайтами, які за гроші пропонують інформацію про абонентів мобільного зв’язку, зокрема такими як цей та подібними аналогами.    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.