ВЗЛОМ VK, FB, OK

ВІТАЮ ВАС ЧИТАЧІ ПОРТАЛУ!

Сьогодні хочу розповісти про виявлену мною потенційну небезпеку втрати доступу до облікових даних на інтернет ресурсах.

Декілька днів назад до мене звернувся чоловік, з проханням допомогти відновити доступ до викраденого облікового запису соціальної мережі “Вкаонтакті”.

Так, одного дня під час спроби увійти до персональної сторінки на “vk.com” він отримав повідомлення “Невірний логін чи пароль”. Повторні спроби результату не дали. Далі – невдала спроба відновити доступ шляхом використання стандартної процедури відновлення паролю.

Через деякий час до його подруги від викраденого облікового запису прийшло повідомлення з пропозицією повернути доступ за певну винагороду. Пропозиція не була прийнята, а її автора послано куди подалі. Проте він забув про гарячі переписки з дівчатами та обмін інтимними фото, про які йому звісно вимагач нагадав. Далі була ще одна марна спроба відновлення доступу до сторінки. Йому дуже не хотілось щоб зміст вказаних переписок та фото потрапили до кіл його друзів, оскільки він із невеликого містечка і не хотів бути в “центрі уваги”. Після чого і звернувся до мене.

Проаналізувавши хронологію подій та зміст переписки із зловмисником я зрозумів, що реального злому тут не було, оскільки: Степан не є депутатом, політиком, бізнесменом чи просто “мажором”, зі сторінки якого можна щось цікаве дізнатись чи просто “збити бабло” та й інтелект вимагача не зовсім відповідав кваліфікаційного рівню “хакера”.

Все виявилось набагато простіше, сторінка реєструвалась ще у 2008 році, під час чого було використано мобільний номер, яким Степан вже більше як 3 роки не користувався. Відповідно номер був перевипущений оператором зв’язку та проданий іншій особі, яка і поцікавилась чи часом не прив’язаний він до чийогось акаунту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.