Як захистити комп’ютер від вірусів та вторгнень

“ВІД ЛЮДСЬКОЇ ДУРОСТІ НЕМАЄ ПАТЧА …” АБО ЯК ЗАХИСТИТИ КОМП’ЮТЕР ВІД ВІРУСІВ ТА ВТОРГНЕНЬ?

Найбільш уразливою стороною людини — є людський фактор. На нього розраховують більшість зловмисників при написанні вірусів і шкідливих програмних продуктів.  Пояснення цьому дуже просте — обманути бездушний пристрій набагато важче ніж людину, сповнену різного роду почуттів та емоцій, зігравши на яких, можна легко подолати розум й отримати необхідну інформацію.

Більшість вірусів та шкідливого ПЗ без участі користувача не становлять ніякої загрози і взагалі не опинились би в операційній системі.
Як писав один із засновників соціальної інженерії Кевін Митник:«Від людської дурості немає патча…»
Проте, є кілька логічних і програмних способів уберегтись.
Програмні способи:   
– Для початку встановіть надійне антивірусне програмне забезпечення. Зверніть увагу: далеко не всі антивірусні продукти є надійними й ефективними.
– Користуйтесь фаєрволами (від англ. Firewall — пожежна стіна, протипожежна перегородка), або брандмауерами — спеціальна програма, що дозволяє контролювати мережеві з’єднання й відповідно є сильним захистом від несанціонованого витоку інформації і вторгнення.
– Систематично оновлюйте ОС Windows. Оновлення допомагають захистити комп’ютер, закриваючи виявлені прогалини в системі безпеки.
– Увімкніть службу захисту користувачів (UAC).  Служба допомагає запобігти внесенню небажаних та небезпечних змін вірусами.
– Користуйтесь Adblock додатками (розширеннями) для  браузерів, поштовиків та інших продуктів, які надають можливість блокувати завантаження й відображення різних елементів сторінки:  рекламних банерів, рухомих вікон та інших об’єктів. Як мінімум активуйте блокування спливаючих елементів у браузері.

Логічні:
– Не відкривайте повідомлення електронної пошти від незнайомих відправників або вкладення в повідомленнях, що надійшли з незнайомого джерела. Навіть при отриманні повідомлень з відомих джерел — не спішіть завантажувати та відкривати вкладення. Зверніть увагу чи не викликає підозр розширення та розмір файлу. Наприклад, вам прийшов лист від вашого банку з електронною випискою за вересень, однак прикріплений файл має розширенням “.exe” та розміром 1 MB замість звичайного “.xls” з розміром 15 KB і навпаки.  Багато вірусів міститься у вкладеннях повідомлень електронної пошти; вони починають розповсюджуватися після відкриття цих вкладень. Не відкривайте жодне вкладення, якщо ви їх не очікуєте.
– Користуйтеся настройками конфіденційності браузера. Стежте за тим, як веб-сайти використовують ваші особисті відомості, оскільки це допоможе запобігти спеціалізованій рекламі або шахрайству й визначити крадіжку даних.
– Періодично робіть очистку кеш і cookie, збережених паролів, даних автозаповнення Інтернет-браузера.
– Не використовуйте загальнодоступні комп’ютери (інтернет-кафе, бібліотеки, клуби і т.п.) для доступу до облікових записів, які є важливими для вас.
– Не використовуйте одинакові логіни та паролі для доступу до важливих ресурсів та при разових реєстрації на інтернет-сайтах та інших ресурсах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.