Батьківський контроль

Що таке батківський контроль і чи потрібен він взагалі?

Питання про те, чи потрібен дітям смартфон або планшет, комп’ютер та інтернет-підключення сьогодні не стоїть. З юних років діти є активними користувачами Інтернету, вони знають про Мережу часто більше, ніж їхні батьки. Однак всі ми знаємо, що в глобальна мережа є не тільки цікаве і корисне. У глобальній Мережі безліч контенту, від якого хотілося б захистити юні розуми. А деякий взагалі варто було б заборонити. Тому контроль того, що робить дитина в Інтернеті, – не просто бажаний, він обов’язковий, особливо якщо мова йде про молодших школярів і підлітків.

Що поганого в мережі? Порнографія, інструкції з виготовлення вибухівки чи придбання наркотиків, контакти й форуми по-екстремістськи налаштованих молодіжних течіях та багато іншого… Все це теж видає пошук — зокрема й на запит дітей.

Соціальні мережі — потік інформації, який далеко не завжди якісно фільтрується модераторами. Тут є піратські відео та аудіо, жорстокі сцени, детальні інструкції щодо того, як зварити наркотик із маку і як його колоти, з яких безпечних ліків можна отримати наркоту і сто способів покінчити життя самогубством у молодому віці.

Візит на сайт із рефератами може вразити яскравими порнобанерами.  

В соцмережах і в чатах дитина може почати спілкуватись зі збоченцями, екстремістами чи іншими неадекватами, може бути забербована в секту чи сумнівну субкультуру з депресивним поглядом на життя. А ще вона може начебто спілкуватися з однокласниками й знайомими, а потім виявиться, що з неї сміються і знущаються в мережі — так званий кібербулінг.  

Ведення блогу чи онлайн-щоденника може оприлюднити подробиці про вашу родину й дитину, які можуть або загрожувати репутації чи стосункам зі знайомими, або ж стати корисною інформацією для злодіїв та шахраїв.

Здається, що вберегти дитину від усіх цих загроз можна, відрізавши доступ до інтернету взагалі. Проте, сучасні діти орієнтуються в технологіях краще, ніж батьки, і обійдуть будь-які технологічні заборони.

Батьки завжди повинні пам’ятати, що будь-яка заборона без пояснень для дитини є закликом до дії, а втручання в її приватне середовище може привести до повної втрати довіри, а відповідно і будь-якого контролю. 

У розділі батьківський контроль ми опишемо які види батьківського контролю існують на сьогодні, надамо поради та інструкції як правильно їх налаштувати.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.