Експерти визначили найнебезпечніший браузер

 

Фахівці з команди Google Project Zero створили утиліту Domato для перевірки п’яти найбільш популярних на сьогоднішній день браузерів: Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Microsoft Edge і Apple Safari. За результатами перевірки найбільше число вразливостей було виявлено в Safari.
Domato є інструментом для перевірки безпеки. За словами розробника Domato Айвана Фратріка (Ivan Fratric), основне призначення утиліти полягає в тестуванні компонентів браузера, які читають HTML-код і організують його в DOM (Document Object Model, об’єктна модель документа), яка потім «промальовується» і виводиться у вікні браузера у вигляді зображення, яке користувачі бачать на своїх екранах.
За словами Фратріка, виробники дуже рідко випускають оновлення, в яких не містяться виправлення критичних проблем в DOM-модулях, що наочно показує масштаб проблеми. Саме тому розробник вирішив зосередитися на слабкі місця в DOM. Він також заявив, що після відмови від технології Flash в 2020 році, модулі відтворення DOM стануть одним з основних об’єктів атак зловмисників.
Для перевірки можливостей Domato Фратрік вибрав популярні браузери Chrome, Firefox, Internet Explorer, Edge і Safari і провів близько 100 млн тестів. Згідно з результатами тестування, найбільша кількість вразливостей було виявлено в Safari (17 проблем), на другому місці опинився Edge (6), далі йдуть IE і Firefox (4 вразливості кожен) і на останнє місце посів Chrome з 2 новими вразливостями.
Google поінформув виробників браузерів про виявлені проблеми і надали їм копії Domato. Вихідний код інструменту опублікований на GitHub.

One Comment on “Експерти визначили найнебезпечніший браузер”

  1. Шановна адміністраціє сайту, дай Вам Бог здоров’я за цю безкорисливу і невдячну роботу – створення та наповнення цього сайту. Прошу наперед мене вибачити, та, гадаю, варто попросити дещо замінити заголовку цієї статті. Переконаний, що Ви здогадались, про яке “дещо” йде мова – слово “оприділили”. Пропоную замість нього написати “визначили”. Без сумніву, у Вас має бути ще кілька версій синонімів до того паскудного русизму, але вірю, що приймете правильне рішення:) Сподіваюсь, що Ви не переслідуватимете мене за цього безневинного листа, тому, що маю одне передчуття, яке підказує – ці добрі люди здатні зрозуміти слушну поправочку.
    З усією притаманною мені серйозністю скажу, що маю надію на те, що святий Петро оцінить цю роботу на небі, але років через 100:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *