Як встановити WhatsApp на Linux

 

Доброго Дня! Сьогодні я напишу як встановити WhatsApp на настільний персональний комп’ютер з операційною системою Linux, що побудований на основі Debian GNU/Linux. Хоча дана інструкція повинна підійти й для інших дистрибутивів.

Зразу скажу, що ця інструкція не є унікальною, вона узагальнює мої пошуки готових рішень. Крім того, треба ще й розвивати український сигмент. 🙂 

Протягом тривалого часу мене цікавило питання встановлення популярного месенджера WhatsApp на коп’ютeр з операційною системою Linux, оскільки на офіційному сайті програми є тільки рішення для настільних ПК з Mac OS та Windows.  На щастя, завдяки розробнику Enrico204 у любителів вільного програмного забезпечення також з’явилась така можливість.

Отже, для встановлення WhatsApp на Ubuntu/Debian необхідно:

  • відвідати сторінку проекту, завантажити та зберегти у локальному сховищі (нарпиклад /home/user/Downloads/ ) останній реліз програми.   Пакунок необхідно вибрати відповідно до дистрибутиву, у нашому випадку це – whatsapp-desktop_0.3.14-1_amd64.deb. 
  • далі відкрити термінал та встановити пакунок:

sudo dpkg -i /home/user/Downloads/whatsapp-desktop_0.3.14-1_amd64.deb

де sudo – виконати з правами адміністратора, dpkg -i – параметр для встановлення пакунку, whatsapp-desktop_0.3.14-1_amd64.deb – пакунок програми.

 

 

 

 

 

Якщо у вас не вийшло, є ще один спосіб. Встановлюємо пакунок gdebi і за допомогою нього встановлюємо WhatsApp:

sudo apt install gdebi

де apt install параметр для встановлення пакунку із репозитарію, gdebi – пакунок.

sudo gdebi whatsapp-desktop_0.3.14-1_amd64.deb  

Також, якщо все ж таки не виходить і ви втомились від чисельних спроб встановлення, є досить просте рішення – веб-версія програми, яка доступна на сторінці https://web.whatsapp.com.  Для того щоб нею скористатись потрібно:

  • Зайти в додаток на телефоні (для цього прийдеться попередньо встановити WhatsApp на смартфон і зареєструватись);
  • Зайти в меню додатку;
  • Выбрати там розділ «WhatsApp Web»
  • Зчитати штрих-код, який буде на веб-сторінці.

Ось і все, приємного користування. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.