Черговий “злив” персональних даних з відомих сервісів чи не підтверджений піар від Telegram cesspoolNum_bot?

 

В українському сегменті Telegtam виявлено бот “cesspoolNum_bot”, який дозволяє дізнатися особистість людини за номером телефону. В описі бота раніше повідомлялося, що джерелами даних є ресурси work, rabota, olx, novaposhta, а також дані з додатків на Android. Ми перевірили роботу бота і у багатьох випадках він дійсно видає актуальну інформацію.

Щоб отримати інформацію, необхідно написати в чат повідомлення у форматі 380ХХХХХХХХХ. Результат видається одразу у вигляді номер, ім’я та прізвищ або будь-яке інше позначення, яке може зустрічатися в записних книжках користувачів. Бот може надати декілька варіантів імен власника номера телефону, це мабуть залежить від кількості джерел походження інформації.

Бот позволяв отримати дані тільки по трьом номерам в день, на сьогодні ліміт обмежено лише 1 номером. Проте, кількість запитів можна збільшти якщо надати інформацію про контакти власної тетефонної книги – за кожен контакт, можливість перевірки ще одного номеру. Також запросивши друга запустити бота можна отримати +1 до ліміту пошуку в день.

Проаналізувавши інформацію, отриману за результатами пошукових запитів, виникають деякі сумніви щодо наявності у розпорядженні адміністраторів бота баз даних популярних сервісів. Ми підібрали і перевірили через бот 5 номерів,  які є постійними користувачами кур’єрської служби “Нова Пошта” та стали клієнтами в різний період часу (реєстрація 2013 – 2017 роки). Результат виявився позитивним тільки по чотирьох номерах, два з яких записані латинецею з неправильною транслітерацією, ще два записані у вигляді імен та умовних найменувань, ще по одному номеру інформація у бота відсутня. При цьому, два із зазначених номерів зазначались у резюме, які розміщені на сайтах work.ua та rabota.ua. 

Разом із цим, ми знайшли точні співпадіння відображення результатів бота із результатами мобільного додатку “GetContact” із “Play Маркет” для андроід пристроїв. Вказаний додаток надає аналогічні можливості пошуку та ідетифікації невідомих номерів. Тільки не спішіть використовувувати”GetContact” та його аналоги, оскільки встановивши на пристрій, ви “зливаєте” свою телефонну книгу. Мабуть саме  можливості цього або ж аналогічних за функціоналом  додатків і є джерелом інформації для бота.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.